Site icoon OV Nieuws GD

‘Nederlandticket’ van 49 euro vanaf 15 juni te gebruiken

Het speciale door de Rijksoverheid gesubsidieerde treinabonnement van 49 euro per maand is vanaf 15 juni verkrijgbaar en te gebruiken. Dat heeft de NS woensdag aangekondigd.

Het abonnement krijgt de naam Nederland Dal Vrij en is aan te schaffen via de NS, via de website en de kaartautomaten van deze vervoerder. Staatssecretaris Annet Bertram heeft aangegeven dat het abonnement verkrijgbaar is tot de pot met geld waarmee het kabinet een deel van de abonnementen vergoed, leeg is. Voor ieder abonnement draagt men 78 euro bij in de kosten en er zijn ongeveer 1,5 miljoen abonnementen beschikbaar.

Nederland Dal Vrij is in feite een gesubsidieerde variant van het bestaande Flex Dal Vrij-abonnement. Houders van dit abonnement krijgen automatisch twee maanden 78 euro per maand korting. Overigens is het niet mogelijk om reizen met de 1e klas toe te voegen aan het tijdelijk verkrijgbare abonnement. Mensen met die variant van Flex Dal Vrij krijgen geen automatische korting.

NS-directeur Wouter Koolmees ziet dat de treinen buiten de spits rustig zijn en hoopt op die momenten meer reizigers te trekken: “de zomer is een uitgelezen moment om dit te doen. Voor bestaande reizigers is dit een mooie kans. Elke nieuwe treinreiziger heten we graag van harte welkom en nodigen we uit om Nederland per trein te ontdekken.”

Het abonnement wordt na het afsluiten maandelijks betaald en kan eenmaal worden verlengd. De laatst mogelijke datum om het goedkope abonnement af te sluiten is op 31 juli, waarna het abonnement dan geldt tot en met 31 augustus.

Mobiele versie afsluiten