
De tarieven voor de bus gaan zowel op 1 januari als 1 maart omhoog. De invoering van OVpay is daar de oorzaak van.
Daardoor stijgen de tarieven in twee etappes. Op 1 januari wordt het landelijk prijspeil gevolgd en stijgen de tarieven met de landelijke index van 3,86 procent. Op 1 maart wordt de voorgestelde verhoging van de kilometerprijs doorgevoerd. Die zou eerst 2,6 cent per kilometer bedragen, maar door ingrijpen van de politiek blijft deze verhoging beperkt tot 1,3 cent.
OVpay zal op 1 maart volledig zijn ingevoerd, waarbij het mogelijk wordt abonnementen te koppelen aan OVpay. Op 1 januari stopt de verkoop van Dalvoordeel Noord-Nederland en de Sterabonnementen voor jeugd met geldigheidsduur van een jaar. Dalkorting Noord (ter vervanging van Dalvoordeel) en P+R Vrij Groningen Stad zullen vanaf dan te koop zijn voor OVpay.
Uiterlijk 1 maart stopt de verkoop van het oude P+R-abonnement voor de OV-chipkaart. Het huidige Dalvoordeel Noord-Nederland blijft tot en met 31 december te koop en is dan nog één volledig jaar geldig. Op 1 maart komt er ook een nieuw product bij: Voordeel Noord. Met dit abonnement zijn drie varianten waarbij geldt dat hoe meer men reist, hoe goedkoper het reizen wordt. Ook is er een maximumtarief per maand qua kosten bij alle abonnementsvormen.


