
De landelijke dienstregeling van de NS is dinsdag om 10:00 uur opgestart volgens de winterdienstregeling. De vervoerder had aangekondigd volgens deze aangepaste dienstregeling te gaan rijden, maar kon de dienst nog niet eerder starten door een storing in de planningssoftware.
Die systemen zorgen ervoor dat personeel aan de juiste treinen wordt gekoppeld. Juist door de aanpassingen aan de dienstregeling was de NS dinsdagochtend afhankelijk van deze software. De problemen werden na enkele uren opgelost, waarna de treinen rond 10:00 uur de rails op konden.
De winterdienstregeling houdt in dat er minder wordt gereden. Landelijk rijdt ongeveer tachtig procent van de treinen. In Groningen en Drenthe betekent het dat er geen korte Sprinter-ritten rijden tussen Groningen en Assen. Tussen Groningen en Zwolle rijden vier treinen per uur. Arriva rijdt wel op het regionale spoor, ijs en wederdienende gezien het weer. Ook woensdag geldt deze situatie, zo maakten beide vervoerders in de loop van dinsdag bekend. ProRail houdt extra sneeuw- en storingsploegen achter de hand om eventuele problemen zo snel mogelijk te verhelpen.
De bussen van Qbuzz in het noorden rijden, maar de vervoerder adviseert haar reizigers wel kort voor vertrek een reisplanner te gebruiken. Busreizigers moeten, ook woensdag, rekening houden met vertragingen en rituitval.




