
Busreizigers moeten tijdens de laatste week van de grote buitendienststelling van station Groningen even extra opletten, want Qbuzz start op 7 juli met de zomervakantiedienstregeling, waarbij de speciale aanpassingen aan de busdienst, gedaan voor de treinvrije periode, ongedaan worden gemaakt.
De doorkoppeling van de lijnen 61, 65, 76 en 178 bij het Europapark komt dan te vervallen, lijn 8 krijgt zijn oude vertrektijden terug en Q-link 1 gaat weer rijden. Toch rijden er nog wel extra bussen: Q-link 2 rijdt tot en met 9 juli nog extra ritten, net als de lijnen 6, 65 en 309. Daarnaast rijdt lijn 171 op donderdag overdag vaker.
Het verschil van een week tussen het einde van de treinvrije periode en de aangepaste busdienst komt doordat de treinvrije periode een week langer duurt dan in eerste instantie gepland was. De datum voor de wijzigingen in de dienstregeling stond al gepland op 7 juli.