
Arriva kan nog niet in gesprek met demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen om te onderhandelen over het eventueel overnemen van de Sprinterdienst tussen Groningen en Zwolle. Dat terwijl dat dit overleg uiterlijk maandag opgestart had moeten worden.
In september deed een bestuursrechter uitspraak in een door Arriva aangespannen zaak waarin de vervoerder bezwaar maakte tegen het eenzijdig beslissen door het kabinet om de belangrijkste spoorlijnen onderhands te gunnen. De Sprinters tussen Groningen en Zwolle en Leeuwarden en Zwolle werden hier opnieuw toe gerekend, terwijl men in eerste instantie wilde bekijken of deze diensten apart aanbesteed zouden kunnen worden.
De bestuursrechter zei dat de staatssecretaris het overleg met Arriva weer op moest starten, uiterlijk op 8 december. Aartsen is echter nog in gesprek met diverse partijen over de kwestie. Het gaat dan bijvoorbeeld om reizigersorganisaties, ProRail en de NS. Ook met Arriva is wel gesproken, maar van concrete onderhandelingen is het nog niet gekomen. Intussen gaat Arriva op basis van open toegang wel beginnen met een treindienst tussen Groningen en Zwolle. Die treinen stoppen dan niet in Haren en Beilen. Volgens Aartsen is dit een mooie testcase.
Op welke termijn de onderhandelingen wel worden gestart en wat de stand van zaken is, is momenteel niet duidelijk.


